Tel: 0216 316 56 66  -  Faks: 0216 316 92 71
 

Ana Sayfa

Kurumsal

Tarım Grubu Ürünlerimiz

Ambalaj Grubu Ürünlerimiz

İletişim

Aşı Bandı (Aşı Bağı)
Bitki Bağlama Bandı
Bodur Elma Bağlama İpi
Aşı Bandı (Aşı Bağı)
Bitki Bağlama Bandı
Bodur Elma Bağlama İpi
Salkım Destekleyici
Aşı Makası
Aşı Çakısı
Bağ Makası
Rüzgar Kuşağı
Bitki Kelepçesi
Fidan Bağlama Tokası
İlaçlama Maskesi
Tırpan Misinası
Sera Tamir Bantları
Dijital Derece
İç, Dış Mekan Nem Ölçer
Sera İp Askısı
Havuz Naylon Tamir Bantları
Sera Klipsleri
Sera Oluk Tamir Bandı
 
 

 

 
Sera İp Askısı

SALKIM DESTEKLEYİCİSİ

 

Ürün Açıklaması

İplerin fidelere dolaşmasını önlemek ve fidenin yukarıya bağlanmasını sağlamak amacıyla üretilen yeni bir sistemdir. Bu yöntemle sera bitkileri daha fazla hava alır ve ilaçlama sırasında ilaçlamanın homojen olarak bitkinin her tarafına yayılmasını sağlar. Daha sonra tekrar kullanılabilmektedir.  

fidanlıklarında, yetiştirme sistemi bitki sırasının her iki tarafında ve farklı yüksekliklerde ipler bulundurduğundan budama işlemi yapılmayacaktır. Bitki büyüdüğünde, bitki meyvesinin ağırlığından dolayı devrilmemesi ve bitkinin eğilmemesi için bitki klipsinin kullanılması gerekmektedir.

Bu sebepten dolayı, klips telden aşağı ipe doğru dikine inecek şekilde yerleştirilir ve klips ip üzerinde yarım tur döndürülür, bitki sıraları tamamıyla güven içinde olacak şekilde ve devrilme riski olmayacak biçimde, uçlardaki iki dişli parça dikey duran tutucu ipleri muhafaza eder.

 

 

 

Düşey duran ipler arasında önerilen mesafe yaklaşık 1.5 ile 2 metre arasıdır ve her yatay telin üst kısmına bir klip yerleştirmek gerekmektedir, bir fidanlıkta yatay duran tellerin sayısı genellikle sağlamlığına bağlı olarak yaklaşık 4 – 5 kadardır.


 

Ana Sayfa

Kurumsal

Tarım Grubu Ürünlerimiz

Ambalaj Grubu Ürünlerimiz

İletişim